» Statusy zamówień


• Nauka
 [1687559]
 [1086373]
   więcej

Kategorie szczegółowe
BISAC
Książki w katalogu
Nowe egzemplarze
Codzienna aktualizacja
cen i dostępności
Czas realizacji
pod ceną książki
Książki spoza katalogu
Dostępne nowe i używane
Ceny i terminy w wycenach otrzymywanych na życzenie
Książki są sprowadzane
z zagranicy

Klienci indywidualni
- wymagana przedpłata
Dla firm FV 14 dni
Nie wysyłamy za pobraniem

Czytaj nas na:Statusy zamówień

Ponieważ realizacja zamówień trwa w naszym sklepie zwykle ok. 3 tygodni, a w przypadku książek spoza katalogu nawet dłużej, wprowadziliśmy statusy zamówień, aby można było zorientować się, na jakim etapie jest zamówienie.
Poniżej lista statusów zamówień z opisami.

Przyjęte do realizacji - ten status oznacza, że zamówienie do nas dotarło, ale nie zostało jeszcze ani potwierdzone (w przypadku firm, uczelni, instytucji) ani opłacone (w przypadku zamówień prywatnych).
Jeśli wysłali Państwo przelew, ale stan zamówienia przez kilka dni się nie zmienia, prosimy koniecznie o kontakt z nami.

Potwierdzone - ten status oznacza, że zamawiający (firma, uczelnia, instytucja) potwierdził zamówienie. Większość książek zamawiamy codziennie, ale w niektórych miejscach (np. u wydawców) robimy to co kilka dni. Jeśli status "Potwierdzone" nie zmieni się przez 3-4 dni, prosimy o kontakt z nami. Ten status zamówienia nie dotyczy zamówień osób prywatnych.

Zapłacone - ten status oznacza, że dotarła do nas płatność za zamówienie. W przypadku opłat przez serwis PayU.pl lub PayPal, status zmienia się automatycznie po dokonaniu płatności. W przypadku, gdy przelew był robiony bezpośrednio na nasze konto status zmieniamy po zaksięgowaniu wpłaty na naszym rachunku bankowym. Zwykle jest to na drugi dzień roboczy w przypadku przelewów bankowych i po 2-4 dniach w przypadku wpłat na poczcie. Większość książek zamawiamy codziennie, ale w niektórych miejscach (np. u wydawców) robimy to co parę dni. Jeśli status "Zapłacone" nie zmieni się przez 3-4 dni, prosimy o kontakt z nami.

Zamówione za granicą - ten status oznacza, że książki zamówiliśmy u jednego z naszych dostawców. Czasem się może zdarzyć, że status ten jest przez dłuższy czas niezmieniony. Nie oznacza to, że książki nie zostały od dostawcy wysłane, ale, że nie mamy informacji o dacie wysyłki lub numerze paczki (co uniemożliwia śledzenie jej aktualnej lokalizacji). Tak się dzieje np. w przypadku zamówień książek spoza katalogu. Jeśli jednak są Państwo zaniepokojeni, albo status nie zmienia się, choć czas przewidziany na dostawę minął, prosimy o  kontakt z nami.

Zamówione u dystrybutora - ten status oznacza, że książki zostały zamówione u polskiego dostawcy, z którym prowadzimy współpracę. Status ten używany jest w przypadku tytułów dostępnych na polskim rynku wydawniczym.

Wysłane z zagranicy do magazynu - ten status oznacza, że nasz dostawca wysłał książki i za jakiś czas dotrą do naszego magazynu we Wrocławiu. Tam, gdzie jest to możliwe, podajemy numery paczek kurierskich, aby mogli Państwo śledzić dokładnie drogę swojego zamówienia (np. czy książki już przeleciały przez Atlantyk). W niektórych przypadkach podajemy nr paczki do naszego magazynu w USA (jeśli paczka ma status odebrane, to do Polski dotrze za ok. 3-4 tygodnie) albo do naszego magazynu w UK (do Polski jeszcze 1-2 tygodni). Niektórzy dostawcy podają nam tylko informację o dacie wysyłki, ale nie podają numerów przesyłek.

W magazynie we Wrocławiu - ten status oznacza, że książka szczęśliwie dotarła do naszego magazynu we Wrocławiu. Jeśli to była jedyna książka w zamówieniu - wysyłamy ją do Państwa najczęściej w kolejnym dniu roboczym, jeśli to jest część zamówienia,  książka czeka na inne i zamówienie zostanie wysłane po skompletowaniu. Jeżeli wybrali Państwo odbiór osobisty, prosimy nie zgłaszać się jeszcze po książkę, ponieważ jeszcze nie została zafakturowana.

Przygotowywane do wysyłki/odbioru - ten status oznacza, że wystawiliśmy już fakturę i przesyłka w najbliższym czasie (najpóźniej w kolejnym dniu roboczym) zostanie wysłana. Jeśli wybrali Państwo odbiór osobisty, to znaczy, że zamówienie będzie wkrótce gotowe do odbioru, prosimy o zgłoszenie się po książkę po otrzymaniu wiadomości o miejscu i godzinach odbioru. W okresie świąteczno-noworocznym, jak również podczas trwania targów książki okres ten może się nieco wydłużyć - prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

Wysłane do Klienta - ten status oznacza, że zamówienie zostało do Państwa wysłane. Jeśli została wybrana przesyłka kurierska, powinna ona dotrzeć na drugi dzień roboczy. Jeśli nie dotrze, prosimy koniecznie o kontakt z lokalnym oddziałem firmy kurierskiej, po trzech nieudanych próbach doręczeń przesyłka wraca do nas. Jeśli wybrali Państwo przesyłkę Pocztą Polską, to pomimo, iż paczki wysyłamy priorytetami, nie jesteśmy w stanie określić terminu dostawy. W przypadku, gdy przesyłka nie dojdzie w ciągu kilku dni, prosimy o kontakt z lokalnym urzędem pocztowym. W razie potrzeby służymy numerami przesyłek i skanami dowodów nadania. Gdy zdecydowali się Państwo na dostawę do paczkomatu, książki w ciągu dwóch dni roboczych od nadania, powinny się w nim znaleźć. Jeżeli nie otrzymają Państwo powiadomienia, prosimy o kontakt z nami.

Niepotwierdzone/nieopłacone w terminie - ten status oznacza, że przez 5 dni roboczych od złożenia zamówienia nie zostało ono ani potwierdzone, ani opłacone. Takie zamówienie jest już nieaktywne i trzeba złożyć je ponownie.

Zwrot - ten status oznacza, że dokonaliśmy zwrotu pieniędzy za niezrealizowane lub anulowane zamówienie.

Usunięte lub Anulowane - ten status oznacza, że zamówienie zostało anulowane z powodu braku wpłaty/potwierdzenia, bądź na prośbę klienta.

Jeśli mają Państwo jakieś wątpliwości lub pytania, prosimy o kontakt z nami.